100-lecie odzyskania niepodległości

W piątek 9 listopada w naszej szkole odbyła się szczególnie ważna akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku przypada 100. rocznica tego wydarzenia, dlatego było bardzo uroczyście i poważnie. W otoczeniu pięknej, patriotycznej scenerii uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej. Odświętnie ubrani, z biało-czerwonymi kotylionami na piersi wysłuchali apelu przygotowanego przez uczniów klasy 3a oraz uczniów klas starszych. Na początku spotkania, po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz przemówieniu pani dyrektor, pełnego wzruszających momentów, cała sala odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie w okolicznościowym przedstawieniu przypomniano najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. W krótkiej inscenizacji zostały przekazane zebranym najważniejsze treści - życie Polaków pod zaborami, walka o niepodległość, patriotyzm. Uczniowie recytowali najpiękniejsze wiersze o Polsce, został również przedstawiony dekalog młodego patrioty, a całość przeplatana była pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego.