Aktywny styczeń w klasie 3b!

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wreszcie wrócić do naszej wspaniałej szkoły. Podczas zajęć rozwiązujemy nie tylko zadania, ale także bierzemy udział w różnych projektach.

W styczniu udało nam się zrealizować scenariusz na temat aktywności fizycznej z projektu pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Każdy indywidualnie stworzył swój zestaw ćwiczeń, który realizowaliśmy w parach.

Jesteśmy w trakcie realizacji innowacji pt. „Bydgoszcz oczami dziecka”. Stworzyliśmy już pierwszą stronę albumu, wykonaliśmy makietę grodu bydgoskiego oraz poznaliśmy kilka ciekawych legend związanych z naszym miastem i stworzyliśmy do nich quiz.

Uczniowie z naszej klasy biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, tanecznych „Bachata kids”. Lekcje opierają się przede wszystkim na poznaniu stylu tańca – bachata. Na zajęciach chętnie improwizujemy, powtarzamy poznany układ taneczny, rozwijamy swoją wyobraźnię muzyczną i ruchową. Poruszamy się w rytm melodii, uczymy się jej słuchać, a przede wszystkim świetnie się bawimy!

Ćwiczymy również ortografię na zajęciach rozwijających pt. „Ortogłówki z zasadami”. Na lekcjach uczymy się poprzez zabawę i gry, np. ortograficzny Piotruś, interaktywny wisielec, wykreślanki, biegane dyktando, „ ja mam, a czy ty masz” i wiele innych. Zajęcia są dla nas okazją do współpracy w grupie oraz nawiązywania więzi między rówieśnikami.

Mieliśmy również okazję gościć na naszej lekcji p. wicedyrektor Barbarę Kowalczyk oraz p. pedagog Annę Sudomir, która przygotowała dla nas zajęcia o emocjach. Dzięki nim dużo mogliśmy się dowiedzieć o naszych koleżankach i kolegach z klasy.

Cieszymy się, że możemy być znowu razem :)