Bydgoski Festiwal Nauki - złap bakcyla nauki

Bydgoski Festiwal Nauki jest wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez pięć bydgoskich Uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą. Festiwal wpisał się już trwale w kalendarium wydarzeń naszego miasta i regionu. Nieustannie cieszy się on dużym zainteresowaniem.

Już po raz drugi klasa 7a wzięła udział w tym wydarzeniu. Tym razem skorzystaliśmy z warsztatów edukacyjnych, które odbywały się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Warsztaty związane były z powstaniem 250 lat temu Komisji Edukacji Narodowej. Młodzież została zapoznana z historią utworzenia tego organu oraz korzyściami z tego płynącymi. Zostały przeprowadzone także warsztaty kształtujące poprawność językową oraz świadome posługiwanie się językiem.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z uczestnictwa w tym wydarzeniu i na pewno widzimy się za rok!