Czekamy na święta

W końcu nadszedł ostatni miesiąc roku. Pod wieloma względami lubimy ten czas. Już z początkiem grudnia pojawiają się pierwsze dekoracje świąteczne, w witrynach widać blask kolorowych lampek, choinki pięknie ustrojone... i prezenty. To magiczny czas.

W świetlicy również zapanował typowy świąteczny nastrój. Staraliśmy się być dla siebie jeszcze bardziej mili, życzliwi, uprzejmi. Przygotowaliśmy wiele dekoracji i ozdób świątecznych, malowaliśmy, wyklejaliśmy, rysowaliśmy, kolorowaliśmy, wycinaliśmy. Powstało wiele świątecznych prac, które zdobiły tablice świetlicowe. 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Niestety nikt go nie spotkał, ale zostawił dla dzieci prezenty. Radość była ogromna. Okazało się, że w pięknej, dużej paczce były zabawki zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Kochany ten Mikołaj.

W czasie grudniowych spotkań nie zabrakło zajęć związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia w Polsce i Ukrainie. Dzieci opowiadały o swoich rodzinnych zwyczajach związanych ze świętami.