Grudzień w świetlicy

MIKOŁAJKI

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Najpierw udekorowaliśmy sale świetlicowe w świąteczne ozdoby, ubraliśmy choineczkę, a następnie zebraliśmy się w kręgu ,żeby porozmawiać o kochanym przez wszystkie dzieci  Mikołaju. Dzieci poznały legendę o Świętym Mikołaju,opisywały go, rozwiązywały zagadki i łamigłówki związane z tym świętym , rysowały Mikołaja, opowiadały o tym, że każdy z nas może zostać Mikołajem i przygotować prezent dla bliskiej osoby.

Oczywiście Mikołaj pamiętał o wszystkich dzieciach ze świetlicy i zostawił dla nich słodkie upominki.

KARTKI ŚWIĄTECZNE

W trakcie zajęć świetlicowych uczniowie wzięli udział w akcji „ Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj. Celem akcji było zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez  nowe technologie. Pomysłodawca to fundacja „ Dbam o mój zasięg”.Dzieci włączyły się w akcję przygotowując kartki świąteczne według własnego pomysłu stosując różne techniki plastyczne. Starsi uczniowie napisali życzenia. Następnie kartki zostały dostarczone mieszkańcom naszej dzielnicy.

KONKURS „ PORTRET ŚW. MIKOŁAJA”

W okresie przedświątecznym uczniowie klas I-III należący do świetlicy szkolnej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ Portret Św. Mikołaja”. Dziecięca wyobraźnia pozwoliła stworzyć wspaniałe portrety uwielbianego przez wszystkich dziadka z długą,siwą brodą. Powstały oryginalne i staranne prace, wykonane różnymi technikami z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych. Wychowawczynie świetlicy wysłały prace do organizatora konkursu. Jury doceniło pomysłowość, zaangażowanie i talent młodych artystów wręczając im dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy.