Jak zostać strażakiem?

27 września klasa 6a odbyła bardzo ciekawą wycieczkę o charakterze edukacyjnym i zawodoznawczym do Podoficerskiej Szkoły Straży Pożarnej na ul. Glinki w Bydgoszczy. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy strażaka. Zobaczyły pojazdy i wozy strażackie wraz z ich pełnym wyposażeniem. Zapoznały się także że specjalistycznym ubiorem strażaka, który ma zapewnić bezpieczeństwo podczas groźnych i niebezpiecznych akcji. Odwiedziły Centrum Dowodzenia oraz poligon ćwiczeń. Najwieksze emocje u uczniów wzbudziły skrzydła drzwiowe do ześlizgu i sam ześlizg, który gwarantuje szybką gotowość pracowników straży do wyjazdu na akcję ratunkową. Klasa obejrzała zjazd na ześlizgu młodych kadetów Szkoły Podoficerskiej. Wycieczkę uczniowie uznali za bardzo ciekawą i atrakcyjną.