Kwiecień w zerówce

Praca zdalna w przedszkolu stała się koniecznością z powodu pandemii, która została ogłoszona w naszym kraju. Dzieci musiały zostać w domach i pod opieką rodziców kontynuować edukację przedszkolną, nauczyciele również przenieśli swoją pracę, prowadząc zajęcia na odległość.

Tak pracowaliśmy podczas nauki zdalnej.

Metoda projektu „Polska”

W ostatnim tygodniu kwietnia pracowaliśmy metodą projektu. Tematem naszego projektu była „Polska”.

Swoją podróż rozpoczęliśmy od poznania naszego kraju – Polski. Pani zapoznała nas z mapą Polski, opowiadała nam o naszym kraju, ukazywała piękno i historię naszej Ojczyzny. Poznaliśmy różne regiony Polski, stroje ludowe, sztukę ludową. Zapoznaliśmy się z różnymi legendami podróżując po naszym kraju. Dzieci wiedzą, że są Polakami, znają hymn i barwy ojczyste. Przedszkolakom bardzo się spodobało poznawanie sąsiadów. Szkoda tylko, że podróże nasze były tylko podróżami palcem po mapie.

Na zakończenie naszego projektu stworzyliśmy lapbooka o naszym kraju.