Laureatki Powiatowego Konkursu Literackiego

Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasi uczniowie reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Literackim „Książka – najwierniejszym towarzyszem w podróży życia”. Jest to już XX edycja tego konkursu, w tym roku pt. „W poszukiwaniu ciepła, serca i miłości  - powieści Małgorzaty Musierowicz aktualne dawniej i dziś”, którego celem jest promowanie twórczości literackiej polskich pisarzy wśród uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 149 zespołów 2-osobowych z całego powiatu bydgoskiego.

Naszą szkołę w pierwszym etapie reprezentowało ośmioro uczniów z klas czwartych, piątych, szóstych i ósmych. Do etapu drugiego zakwalifikował się zespół uczennic z klasy ósmej. Dziewczęta przygotowały pracę konkursową w formie kroniki przedstawiającej przygody głównej bohaterki dwóch powieści Małgorzaty Musierowicz. Vanessa Rojek-Promińska oraz Natalia Kosecka osiągnęły duży sukces, ponieważ zajęły trzecie miejsce w powyższym konkursie. Serdecznie gratulujemy!