Listopad w zerówce

5 listopada Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Bawią, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu. Przybliżają takie wartości jak pracowitość, troskliwość odwaga czy zaufanie.

Dlatego też, dokładnie 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jednocześnie to dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem to świetny pomysł na wspólną zabawę między pokoleniami.

Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, aby rozwijać wyobraźnię i pamięć. Bajki kształtują również właściwe postawy moralne. Dlatego też, polecamy bajki bez przemocy, takie gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

W tym wyjątkowym dniu, dzieci przebrały się w przepiękne bajkowe postacie. Nie zabrakło więc: Księżniczek, Kubusia Puchatka, Królewny Śnieżki i wielu innych. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw na sali.

W całym przedszkolu słychać było najbardziej znane baśnie i bajki, dzieci rozpoznawały postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Oglądały ulubione bajki i wykonywały różne prace plastyczne. To był naprawdę bajkowy dzień!

Aby zachęcić do czytania warto przytoczyć cytat Alberta Einsteina: „Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek"…

10 listopada Dzień Jeża

10 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Jeża – święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego zerówkowicze włączyły się w obchody tego nietypowego święta.

Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Układały puzzle oraz wykonały pracę plastyczną.

10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka, który przypomina o odzyskaniu przez Polskę wolności. Zerówkowicze poznali historię o odzyskaniu niepodległości i dowiedzieli się dlaczego to święto jest tak ważne dla Polaków. Przypomnięli sobie jak wygląda flaga Polski, jak wygląda godło Polski, jakie miasto jest stolicą naszego państwa oraz odśpiewały hymn Polski podczas akademii szkolnej.

25 listopada Międzynarodowy Dzień Misia

25 listopada zerówkowicze uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do zerówki ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta. Uczestniczyły w koncercie z okazji Dnia Pluszowego Misia w Pałacu Młodzieży. Razem z Misiem Pysiem, który był głównym bohaterem koncertu odwiedziły zakład szklarza, szewca i introligatora. Poznały zawód: modystki, kominiarza i stroiciela pianina i fortepianu.

30 listopada Andrzejki

Hokus-pokus, czary- mary niech się spełnią andrzejkowe czary

W grupie „0” podczas Zabawy Andrzejkowej niczego nie zabrakło: była prezentacja multimedialna o tym skąd się wzięły tradycje i wróżby andrzejkowe, były różne wróżby przepowiadające przyszłość, był słodki poczęstunek ale przede wszystkim była świetna zabawa.