Listopad w zerówce

09 listopada w ramach projektu „Zdrowo jemy’ wykonaliśmy pyszny sok. Pani zapoznała nas z działaniem sokowirówki i przystąpiliśmy do wyciskania soku.

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Była zabawa pt." Na dywanie siedzi jeż...". Dzieci wykonały jeżyki różnymi technikami plastycznymi". Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

10 listopada odśpiewaliśmy hymn podczas zajęć.

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

27 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami. Dzieci zostały zapoznane z tradycją wróżenia sobie przyszłości przez panny w dawnych czasach, w wigilię św. Andrzeja. Z tradycyjnych wróżb przebijaliśmy igłą serca z papieru oraz przekładaliśmy buty w stronę drzwi. Wróżby były doskonałą okazją do zachęcania dzieci do nauki czytania. Niektóre z nich odczytywały proste wyrazy, najczęściej imiona zapisane na kartkach. Podczas zabaw wykorzystywaliśmy również umiejętność liczenia oraz uczyliśmy się dobrych manier.