Listopadowa zaduma

Listopad to smutny miesiąc pod wieloma względami. Aura za oknem nie pozwala na zabawę na dworze, wspominamy tych, którzy odeszli, przypominamy o tym jak długo Polska była pod zaborami i jakie to były trudne czasy dla Polaków. Tematyka zajęć świetlicowych nawiązywała do tych wydarzeń. Dzieci poznały sylwetki wielkich Polaków, którzy mogą być autorytetem dla młodego pokolenia. Przypominaliśmy symbole narodowe. Uczniowie zapoznali się z historią powstania Bydgoszczy, rysowali ulubione miejsca i ciekawie opowiadali o nich, układali puzzle bydgoskie. Był też czas na rozmowy o najbliższych oraz ulubionych zwierzątkach. Podczas zajęć plastycznych świetliczaki wykonywały zwierzątka wykorzystując dary jesieni. Na koniec miesiąca uczestniczyli w zabawie andrzejkowej poznając tradycyjne wróżby.