Marzec w zerówce

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia i wręczyli dziewczynkom prezenciki. Drobne upominki ufundowane przez rodziców, wywołały radość na twarzach. Przez cały dzień nasi „panowie” byli bardzo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek. Wszystkie dziewczynki, te małe i te duże, dziękują za piękne życzenia, kwiaty, niespodzianki, uśmiechy.

Rekolekcje wielkopostne

W naszym przedszkolu odbyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Było to kultywowanie pięknej katolickiej tradycji Wielkiego Postu. Rekolekcje prowadził ksiądz Łukasz Boruch, który słowem, głosił dzieciom naukę Pana Jezusa. Pierwszego dnia przedszkolaki wraz ze swoją panią odkrywały tajemnice rozmnożenia chleba. Zaś następnego dnia dowiedziały się co to jest Msza Święta. W ostatnim dniu poznaliśmy życiorys błogosławionego Carlo Acutisa. Wyklejaliśmy monstrancje używając nasion. Nauki rekolekcyjne przeplatane były piosenkami. Był to bardzo owocny czas dla wszystkich.

Udział w projekcie „Emocje”

Zrealizowaliśmy IV moduł projektu „Emocje”.

Wykonaliśmy piękne wielkanocne kartki z Iskierkami Emocji dla naszych partnerów z Ełku. Dzieci postawiły na kreatywność, zaprezentowały mnóstwo pomysłów na wykonanie projektu i z zaangażowaniem zrealizowały swoje projekty. Nawiązanie kontaktu z dziećmi ze szkoły oddalonej od naszej o setki kilometrów dało im wiele radości i satysfakcji. Gotowe kartki trafiły już do wielkiej koperty i ruszyły w drogę.

Przystąpiliśmy również do akcji promującej Światowy Dzień Zespołu Downa, obchodzonego 21 marca. Z kolorowych skarpet stworzyliśmy pacynki, które symbolizują tolerancję, szacunek oraz naszą solidarność z osobami mającymi dodatkowy chromosom. Celebrowaliśmy ten dzień w sposób radosny i twórczy.

Warsztaty wielkanocne

19 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których dzieci wraz z instruktorami wytwarzali ozdoby na wielkanocny stół. W repertuarze rękodzieła były pisanki, kurczaczki, które mają rozweselić i uprzyjemnić te wiosenne święto.

W niezawodnym gronie, miłej atmosferze, wśród utalentowanych dzieci i opiekunów, pomysłów było bardzo wiele. Dzieci wspaniale spisały się wspierając wszystkich swoim entuzjazmem. Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy!

Wielkanocne niespodzianki

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami wykonały upominki wielkanocne dla osób starszych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Cielu. Opiekunka Domu Pomocy Społecznej obdaruje swoich podopiecznych upominkami od naszych zerówkowiczów.

Podsumowanie akcji „Cała Bydgoszcz czyta małemu misiowi”

Wzięliśmy udział w IV edycja akcji "Bydgoszcz Czyta Małemu Misiowi" odbywającego się w ramach międzynarodowego projektu pt. "Mały miś w Świecie Wielkiej Literatury" autorstwa Anety Konefał. Akcja współorganizowana jest przez nauczycieli z dwóch bydgoskich przedszkoli: Przedszkole nr 80 "Królestwo Maciusia"oraz Przedszkole Niepubliczne "Bajkolandia" i w tym roku połączyła, aż 26 przedszkoli, które wzięły udział w projekcie.

W ramach akcji "Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi"- edycja IV zorganizowany został międzyprzedszkolny konkurs fotograficzno-twórczy dla nauczycieli pt. „Okolica przedszkola widziana oczami nauczyciela” oraz konkurs „Zatańcz dla misia” i „Zaprojektuj ekologiczny strój dla misia”.