Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wpisały się na stałe w tradycję naszej szkoły. To doskonały dzień do podkreślenia jak ważne jest dbanie o kulturę języka, zauważanie jego bogactwa i piękna.

W tym roku, 21 lutego upłynął pod znakiem ortografii i poprawnej, starannej pisowni. Uczniowie poszczególnych klas wybierali wyrazy, których pisownia sprawia największą trudność. Następnie zapisywali je na listkach wyciętych z papieru. W ten sposób ułożyliśmy szkolne drzewo ortograficzne. Chętni uczniowie przepisywali wiersz Wisławy Szymborskiej „Wszystko jest poezją”. Tutaj ważna była staranna kaligrafia, ortografia i estetyka. Wybór wiersza nie był przypadkowy, bowiem rok 2023 to Rok Wisławy Szymborskiej.