Procedury bezpieczeństwa

Sposoby postępowania przyjęte

w Szkole Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy

Spis algorytmów:

1. Postępowanie w przypadku ujawnienia na terenie szkoły ucznia pod wpływem alkoholu.
  2. Postępowanie w przypadku ujawnienia na terenie szkoły ucznia będącego pod wpływem środka odurzającego.
  3. Algorytm postępowania dyrektora, pedagoga i psychologa szkolnego w przypadku uzyskania informacji o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu.
  4. Postępowanie dyrektora w przypadku, gdy policja dokonuje zatrzymania nieletniego sprawcy przebywającego na zajęciach w szkole.
  5. Postępowanie w przypadku uzyskania informacji, że uczeń używa alkoholu lub innych środków odurzających.
  6. Postępowanie w przypadku znalezienia na terenie szkoły substancji przypominającej narkotyk.
  7. Postępowanie w przypadku podejrzenia, że uczeń posiada przy sobie substancję przypominającą narkotyk.
  8. Algorytm postępowania w przypadku znalezienia na terenie szkoły materiałów wybuchowych, broni i innych niebezpiecznych substancji.
  9. Algorytm postępowania w przypadku ucieczki z lekcji, wagarów.
  10. Algorytm postępowania w przypadku palenia papierosów przez uczniów.
  11. Algorytm postępowania w przypadku kradzieży lub zniszczenia mienia prywatnego lub szkolnego na terenie szkoły.
  12. Algorytm postępowania w przypadku zastraszania, wymuszania lub wyłudzania.
  13. Algorytm postępowania w przypadku agresywnego zachowania ucznia: procedura interwencyjna.
  14. Algorytm postępowania w przypadku przyniesienia przez ucznia bądź używania niebezpiecznych narzędzi.
  15. Algorytm postępowania w przypadku agresji ucznia wobec nauczyciela.
  16. Objaśnienie wyrażeń ustawowych zawartych w aktach prawnych.
  17. Kontrola i egzekucja obowiązku szkolnego.
  18. Procedura dotycząca monitoringu wizyjnego w szkole.

Procedury bezpieczeństwa są dostępne w bibliotece szkolnej.