Spotkanie profilaktyczne w naszej szkole

Realizacja Projektu w Ramach Miejskiego Programu Realizowania Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2023 r. w zakresie prowadzenia profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej.

23.11.2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne "Wybieraj dobrze! - uzależnienia odbierają marzenia!" zorganizowane przez specjalistów szkolnych.
W ramach spotkania przeprowadzono wykład przedstawicieli Policji dotyczący skutków prawnych spożywania substancji psychoaktywnych, warsztaty asertywności dla młodzieży "Sztuka mówienia nie", prelekcję z psychologiem szkolnym.

Celem głównym projektu było przeciwdziałanie próbom podejmowania przez młodzież zachowań ryzykownych, tworzenie wspierającego, przyjaznego klimatu w szkole, który pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i poczucie wartości, motywację uczniów. Nawiązano kontakt ze szkołami miasta Bydgoszcz i przedstawicielami Policji, zaproszono do kampanii dotyczącej promowania życia wolnego od nałogów.