Styczeń w zerówce

Zerówka w styczniu zrealizowała III moduł projektu Emocje – „Moc słów”.

Przeprowadziliśmy rozmowę „Czy słowa mają moc?”. Dzieci stwierdziły, że są słowa, które sprawiają przyjemność, są miłe, ale również bywają słowa, które sprawiają ból i przykrość. Nauczyliśmy się rozpoznawać „kolczaste” i „puszyste” słowa. Dzieci na powitanie witały się różnymi częściami ciała, następnie wyruszyły „pociągiem” do krainy dobrych słów i życzliwości, w której to zastanawiały się wspólnie co oznacza moc i jaką ma siłę, zapoznały się z opowiadaniem o magicznych słowach, odkrywały scenki z magicznymi słowami i każdy z uczestników mówił komplementy swoim kolegom i koleżankom z grupy.

Na zakończenie dzieci przygotowały dla siebie nawzajem medale.

W styczniu udało nam się zrealizować scenariusze projektu pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

20.01.2021r. zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pingwina. W związku z tym obowiązujące kolory tego dnia to biel i czerń. Skoro wyglądaliśmy jak pingwiny postanowiliśmy nauczyć się dreptać jak one, aby móc wspólnie wykonać taniec pingwina. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy zagadki, a także wysłuchaliśmy wierszy i opowiadań o zwyczajach tych wyjątkowych ptaków-nielotów. Ponadto wykonaliśmy pięknprace plastycznprzedstawiające pingwiny w ich zimowej krainie.

Korzystając z pięknej, zimowej pogody lepiliśmy bałwana i rzucaliśmy się śnieżkami.