Tydzień na "czwórkę"

Druga połowa listopada obfitowała w występy sportowe naszych szkolnych herosów. W dniach 21-25 listopada rywalizowaliśmy w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży  Szkolnej w piłce ręcznej, badmintonie, oraz unihokeju.

Na początku tygodnia nasi szczypiorniści toczyli boje o brązowy medal igrzysk. Niestety, fortuna sprzyjała naszym przeciwnikom i zakończyliśmy rywalizację na czwartym miejscu.

W środę rywalizowaliśmy w gronie dziesięciu bydgoskich szkół podstawowych, w większości sportowych, w najszybszej grze "rakietowej" - badmintonie. W kategorii Igrzysk Młodzieży chłopców, nasza reprezentacja w składzie: Bartosz Glazinski, Hubert Rybicki, Stasiu Gronowski walczyła o medal, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Dokładnie tak samo sytuacja wyglądała w kategorii dziewcząt. Julia Wesołowska, Weronika Tyloch, Amelia Aleksiewicz uplasowały się na…, oczywiście, czwartej pozycji.

Nieco odmiany do klasyfikacji  wprowadzili nasi młodsi zawodnicy. W kategorii Igrzysk Dzieci chłopców, Filip Weisnerowski i Szymon Zalewski, pod nieobecność naszej gwiazdy badmintonowej - Filipa Wesołowskiego, zajęli dziewiąte miejsce.

Podsumowując występ badmintonistów musimy zaznaczyć, że po raz pierwszy nasza szkoła rywalizowała w turnieju tej dyscypliny sportu. Dwa czwarte miejsca to na pewno duży sukces. Zebrane podczas turnieju doświadczenie zaowocuje w przyszłym roku, miejmy nadzieję, medalami.

W piątek, 25 listopada wystartowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców nasi unihokeiści. W gronie jedenastu drużyn nasi twardziele zajęli miejsca 7-8.

Gratulujemy sukcesów naszym wszystkim sportowcom i czekamy na drugi, po koszykówce, medal w tym roku szkolnym.