Ulubione gry i zabawy

Po 3 miesiącach szkoły i uczestnictwa w zajęciach świetlicowych dzieci mają swoje ulubione gry i zabawy. Numer jeden nadal stanowią gry planszowe w tym: warcaby, chińczyk, piłkarzyki, uno. Ostatnio otrzymaliśmy kilka nowych gier od uczennicy z klasy 6, w które chętnie grają wszystkie dzieci są to min. Kiri Kiri, Twister, Nino Delfino,Billy, Zgadnij kto to. Jest przy nich mnóstwo zabawy i emocji. Uczniowie chętnie też uczestniczą w zabawach proponowanych przez wychowawczynie z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kolorowych szarf, piłki, i innych przyrządów sportowych. Często zabawie towarzyszy muzyka. Dzieci bardzo kreatywnie  organizują sobie czas wolny, uwielbiają budować z klocków. Powstałe budowle stanowią inspirację do fabularyzowania zabaw np. w sklep, pizzerię, dom, szkołę, studio nagrań, teatr itp. Motywem przewodnim jest prawdziwe życie.