Uroczystość z okazji 108. rocznicy urodzin Patronki oraz inauguracja obchodów Roku Ireny Sendlerowej

Dnia 2 marca 2018r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy uroczystość z okazji 108. rocznicy urodzin Patronki oraz inauguracja obchodów Roku Ireny Sendlerowej.

• Uczniowie wszystkich klas obejrzeli skłaniające do refleksji i przemyśleń przedstawienie pt. „Tam w getcie głód, i nędza, i chłód, i gorsza od głodu, od chłodu, tęsknota... – wspomnienie o Irenie Sendlerowej". Występ został przygotowany przez młodych aktorów z naszej szkoły.
  • Przeprowadziliśmy akcję głośnego czytania pt. „Jak Irena Sendlerowa ratowała dzieci z warszawskiego getta?"- nauczyciele czytali uczniom klas IV-VII fragmenty książki Anny Mieszkowskiej „Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej" oraz Haliny Grubowskiej„Ta, która ratowała Żydów".
  • Dzieciom klas I – III czytano fragmenty książki Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia", ukazującej II wojnę światową widzianą oczami dziecka.
  • Na korytarzu I piętra pojawiły się „tulipany do czytania", na których można było znaleźć informacje dotyczące życia i działalności Ireny Sendlerowej.
  • Przygotowaliśmy wystawę „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światoej".
  • Uczniowie wykonali gazetki klasowe „Irena Sendlerowa - pamiętamy, podziwiamy i naśladujemy..." oraz plakaty „Tragizm II wojny światowej a Irena Sendlerowa"

Przedstawienie