Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

7 lutego w klasie 3b odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej pod hasłem "Ratowanie na spotkanie", które poprowadziła p. Paulina Ryszka, która jest studentką medycyny IFMSA oddziału w Bydgoszczy. Podczas warsztatów uczniowie nabyli wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Dowiedzieli się w jaki sposób zabezpieczyć miejsce wypadku, jak bezpiecznie zachować się w sytuacji wypadku, jak wzywać pomoc, jakie informacje przekazać dyspozytorowi. Mieli okazję przećwiczyć masaż serca na manekinie oraz pozycję boczną, bezpieczną na koleżankach i kolegach. Następnie poznali sposoby odpowiedniej reakcji w przypadku, kiedy ktoś nie daje znaków życia, jak odpowiednio ocenić jego stan. Poznali również znaczenie kilku trudnych pojęć, takich jak hipotermia czy też defibrylator.
To były bardzo ciekawe warsztaty.