Wrzesień w zerówce

2 września

w naszej szkole odbył się Dzień Integracji. Był to dzień pełen zabaw, ruchu i uśmiechu, a uczniowie mieli okazje odnowić relacje. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw w sali oraz zabaw na świeżym powietrzu. Był to dzień pełen emocji, który miło zapoczątkował nasz początek w szkole.

15 września

świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia dzieci poznały historię Vashti oraz brały udział w wielu ciekawych zabawach, które pomagały dzieciom, poznawać ich mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W szkole powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich w szkole, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

28 września

wybraliśmy się z naszą panią do kina Orzeł na film pt.: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnica skorpiona". Świetnie się bawiliśmy!

29 września

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Naszym gościem była pani z biblioteki pani Violetta, która przeczytała nam fragment książki pt.: "Mrówka Andy".

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

30 września

to wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi mają wtedy swoje wielkie święto!

Nie inaczej było też w zerówce. 30 września dało się wyczuć odświętną atmosferę! Po przybyciu do szkoły dziewczynki wraz z wychowawczynią odśpiewały uroczyste "Sto lat", złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły upominki. Następnie zaproszono chłopców do wspólnej zabawy i konkurencji. W nagrodę każda dziewczynka mianowała chłopca "królewiczem". Nie brakowało też w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Ufamy, że tegoroczny Dzień Chłopca na długo pozostanie w dziecięcych wspomnieniach.