Wycieczka do Balczewa

W poniedziałek 22 kwietnia uczniowie klas 1a i 1budały się na wycieczkę do Balczewa. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie firmy Plast-Mar, która zajmuje się recyklingiem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Izby Pamięci rodziny Margielewskich. W Punkcie Edukacji Ekologicznej uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą ochrony środowiska i segregowania śmieci. Najpierw dzieci dowiedziały się, co to są odpady, poznały zasady ich segregacji. Na konkretnych przykładach pokazano, które przedmioty można poddać recyklingowi. Następnie na hali produkcyjnej uczniowie zobaczyli poszczególne etapy przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych do momentu powstania granulatu, który można wykorzystać ponownie do produkcji. Na zakończenie zwiedzania, każdy uczeń dostał w prezencie kolorowe doniczki wyprodukowane w zakładzie przez wtryskarkę.