Wycieczka na "Ranczo u Amadeusza"

W czwartek 1 czerwca klasy 0a, 1b i 1c wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Ranczo u Amadeusza" w Nakle nad Notecią.

Na miejscu czekało wiele ciekawych atrakcji. Dzieci brały udział w zabawach sportowych takich jak przeciąganie liny, wyścigi w workach, slalom z taczką oraz z jajkiem leżącym na taczce. Mogły również postrzelać do tarczy z łuku indiańskiego. Na terenie gospodarstwa znajduje się także mini zoo. Uczniowie mogli zobaczyć, np. pawia, kózki miniaturki, rzadkie okazy kur, owce, barany, świnki, szopy pracze, króliczki miniaturki, małe kurczaczki i kaczuszki. Dzieci miały też okazję bliżej poznać zwierzęta egzotyczne m.in. syczące karaluchy z Madagaskaru, pająki, węża i agamę brodatą oraz zobaczyć kolce jeżozwierza. Wszystkie zwierzęta można było dotknąć, pogłaskać.

Zabawa była super. Na zakończenie na dzieci czekały pyszne, pieczone kiełbaski z grilla i bułeczki. Był to dzień pełen uśmiechu i radości, gdyż wszyscy wspaniale się bawili. Pogoda też nam dopisała.