Z ekologią za pan brat

23 kwietnia dzieci z zerówki uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Urząd Miasta w Bydgoszczy o tematyce ekologicznej wykonywanych przez MaszOgród Hannę Maszkę.
Warsztaty miały na celu pokazać dzieciom czym jest recykling oraz co z niego powstaje.

Przedszkolaki dowiedziały się, że recykling jest możliwy dzięki segregacji śmieci, dlatego też na warsztatach uczyły się odróżniać tworzywa tj, szkło, papier, plastik, a także dowiedziały się w jakie miejsca należy je wyrzucać, żeby mogły zostać jeszcze raz wykorzystane. Dzieci również same wymyślały co można zrobić z różnych odpadów, śmieci. Możemy być dumni z naszych najmłodszych. Dzieci wiedzą jak ważne jest szanowanie naszej planety, z dużym zaangażowaniem wypowiadały się na ten temat. Przedszkolaki otrzymały również prezenty – kolorowe magnesy.