I Regionalny Zjazd Szkół i Placówek Sendlerowskich

1 [m]

2 [m]

18 maja w naszej szkole odbył się I Regionalny Zjazd Szkół i Placówek Sendlerowskich. W ten sposób uczciliśmy pamięć o naszej Patronce w ramach ogłoszonego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Roku Ireny Sendlerowej. Spotkanie miało również na celu nawiązanie i podtrzymanie współpracy szkół i placówek sendlerowskich działających w naszym regionie.

W Zjeździe uczestniczyli dyrektorzy wraz z przedstawicielami społeczności szkolnej:

• Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogrodzie
  • Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli
  • Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczegp im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu
  • Drużyna Harcerska im. Ireny Sendlerowej działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle.

Uroczystości honorowym patronatem objęli: Rzecznik Praw Dziecka - pan Marek Michalak, Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty - pan Marek Gralik, Urząd Miasta Bydgoszczy. Patronat medialny sprawowali: Radio PiK i TVP 3 Oddział Bydgoszcz.