I Regionalny Zjazd Szkół i Placówek Sendlerowskich

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, podczas której uczniowie naszej szkoły przedstawili przejmujący, skłaniający do refleksji i przemyśleń spektakl pt. „Tam w getcie głód i nędza, i chłód, i gorsza od głodu i chłodu tęsknota”. Przedstawienie było bardzo wzruszające, na twarzach wielu osób pojawiły się łzy.

Następnie goście, nauczyciele, poczty sztandarowe i uczniowie udali się do Sali Sesyjnej Rady Miasta Bydgoszczy na główną część zjazdu.

Zainaugurowała ją pani Iwona Waszkiewicz – zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, która w imieniu Prezydenta Miasta Bydgoszczy przywitała uczestników I Regionalnego Zjazdu Szkół i Placówek Sendlerowskich. Następnie w swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na heroiczną postawię naszej Patronki i jej znaczenie dla dzisiejszego pokolenia. Życzyła również wszystkim zgromadzonym niezapomnianych wrażeń z pobytu w gościnnym mieście Bydgoszczy.