I Regionalny Zjazd Szkół i Placówek Sendlerowskich

Następnie pan dr Marek Szymaniak wygłosił prelekcję „Życie i działalność Ireny Sendlerowej”.

Kulminacyjnym punktem zjazdu była międzyszkolna debata uczniowska pt. „Irena Sendlerowa – o tym dlaczego warto być dobrym…”. Wzięli w niej udział uczniowie bydgoskich szkół oraz przedstawiciele placówek sendlerowskich. Młodzi ludzie pod kierunkiem pana dr. hab. Tomasza Kawskiego prof. Nadzwyczajnego UKW w Bydgoszczy próbowali odpowiedzieć na pytanie: jakie postawy powinniśmy przyjmować wobec drugiego człowieka i dlaczego warto być dobrym. Swoimi wypowiedziami uczestnicy debaty udowodnili, że wartości, którymi kierowała się nasza Patronka na zawsze pozostaną w ich sercu i pamięci. Irena Sendlerowa swoim życiem i działalnością pokazała nam, że tolerancja, odwaga, dobro, przyjaźń, uczciwość i szacunek do drugiego człowieka są wartościami najważniejszymi i ponadczasowymi. W dzisiejszym świecie Irena Sendlerowa to autorytet i wzór do naśladowania dla młodego pokolenia.