25 kwietnia 2022 – Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

25 kwietnia pierwszy raz w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. W tym dni uczniowie naszej szkoły mogli się dowiedzieć, szczególnie na przedmiotach przyrodniczych, czym jest dźwięk, jak go zobaczyć ???? oraz jak hałas może wpływać negatywnie na nasze zdrowie.

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z fizyki:

- zwycięzcą okazał się Wiktor Wanat z kl.8c,

- przyznane zostały również dwa wyróżnienia: Wiktoria Wardencka-Miler kl.7b oraz Jakub Brożek kl.8b.

Została przeprowadzona ankieta nt. "Czy przeszkadza mi hałas w szkole?", która jednoznacznie pokazała że szkoła (klasa, hol, boisko, stołówka, szatnia) jest miejscem dużego hałasu. Uczniowie wskazywali zmęczenie jako główny objaw nadmiaru hałasu, a pomysłem na ciekawą i cichszą przerwę była "przerwa z telefonem".