5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W tym dniu zerówkowicze przyszli do szkoły przebrani za swoją ulubioną postać bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie w rytmie bajkowej muzyki. Odbył się Bajkowy pokaz mody oraz Quiz znawcy bajek. Mieliśmy okazję zobaczyć czarownice, księżniczki, batmana spidermana. Odwiedziliśmy również szkolną bibliotekę gdzie czekały na nas zagadki. To właśnie w bibliotece na półkach każdy odnajdzie wróżki, księżniczki, krasnale i wiele wiele innych bajkowych postaci.