5 o'clock tea

W środę 25 września w klasie 7c odbyła się lekcja inaugurująca rozpoczęcie innowacji "Garść angielskiego, szczypta polskiego – rozwijanie kompetencji językowych oraz społecznych uczniów”. Nauczycielki języka angielskiego - panie Marta Karsz oraz Joanna Chmielewska - zapoznały uczniów z tradycją picia popołudniowej herbaty w Anglii. Informacją, która najbardziej zaskoczyła dzieci był fakt, że to nie Anglicy piją najwięcej herbaty na świecie, ale Turcy. W czwartkowe popołudnie uczniowie obejrzeli film o etykiecie picia herbaty oraz posmakowali różnych gatunków herbaty (w tym herbaty z mlekiem). Pani Marta upiekła przepyszne angielskie przysmaki: bułki scones i ciasteczka – shortbread, a pani Monika Ceberek przyniosła własnoręcznie wykonane dżemy owocowe. Atmosfera była bardzo miła i przyjemna. Nasze spotkanie zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Iwona Zwirkowska.