Bezpieczne ferie zimowe

6 lutego odbył się w naszej szkole apel "Bezpieczne ferie zimowe". Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W apelu wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i dzieci z klasy 2c. W kilku scenkach młodzi aktorzy przedstawili bezpieczne zabawy na lodzie i śniegu. Uświadomili konsekwencje nierozważnych zachowań. W drugiej części apelu uczniowie przedstawili przestrogi, a także zasady dotyczące zachowań podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach. Dzieci  przedstawiały również sposoby prawidłowego ubioru podczas mroźnych dni. Całość przedstawienia dopełniły dekoracje, tablice i gazetki informacyjne umieszczone na holu, zachęcające uczniów do zachowania bezpieczeństwa. Na zakończenie apelu Pani Wicedyrektor podziękowała wykonawcom i życzyła udanego wypoczynku podczas ferii zimowych całej społeczności szkolnej.