Biblioteka jak z obrazka, czyli nowy wystrój biblioteki szkolnej!

Nasza szkolna biblioteka przeszła prawdziwą metamorfozę. Po generalnym remoncie zyskała nowy, estetyczny wygląd. 11 lutego 2021 roku, w obecności przedstawicieli uczniów, rodziców, dyrekcji i bibliotekarza, odbyło się uroczyste jej otwarcie.

Trzeba przyznać, że nowy wystrój robi wrażenie. Ściany pomalowano w jasnych odcieniach szarego i żółtego. Wymieniono posadzkę, zamieniając wykładzinę na płytki. Nowe, jasne regały w połączeniu z kolorystyką ścian optycznie powiększyły pomieszczenie. Regały zostały ustawione w taki sposób, aby umożliwić czytelnikom wolny dostęp do półek. W kolorze regałów utrzymane zostały stoliki do pracy przy komputerze oraz przestronna lada biblioteczna.

Dla młodszych uczniów przygotowano kącik z niskimi półkami, dywanem i kolorowymi poduszkami. To bardzo przytulne miejsce. Króluje tutaj maskotka - Skrzat, który zachęca do odpoczynku z lekturą, wystarczy tylko sięgnąć na półkę… Niestety, ze względu na obecną sytuację z kącika na razie nie można korzystać. Wystrój biblioteki uzupełniają i „ocieplają” antyramy, tablice korkowe, zegar i kwiaty.

W tym miejscu pragniemy PODZIĘKOWAĆ Rodzicom naszej szkoły za przeznaczenie funduszy na zakup przedmiotów, które uzupełniły i „ociepliły” wystrój biblioteki.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób nasza szkolna biblioteka wygląda nowocześnie, jest estetyczna, przestronna i przyjazna. Po prostu – jak z obrazka!