Chrzest świetlicowy

16 października 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. W obecności starszych kolegów i wychowawczyń świetlicy pierwszaki zaliczały kolejne zadania. Przed wykonaniem każdego z nich śpiewały przyśpiewkę: Hej ho, hej ho świetlica to jest to! Podczas wspólnej zabawy dzieci musiały wykazać się znajomością zasad obowiązujących w świetlicy, umiejętnością zgodnej współpracy, sprawnością fizyczną, życzliwością oraz udowodnić, że potrafią utrzymać porządek w świetlicy. Następnie wypijając sok z cytryny radośnie uśmiechnąć się do wszystkich. Podsumowaniem imprezy była uroczysta przysięga złożona przez uczniów klas pierwszych, pasowanie na Świetliczaka oraz odcisk palca złożony pod przysięgą. To było bardzo miłe popołudnie.