Czar2kółek 2022

Po dwuletniej przerwie, do kalendarza bydgoskich imprez sportowych powrócił wyścig rowerowy młodzieży szkolnej rozgrywany na stadionach miejskich - „Czar2kółek”. W tym roku eliminacje tego wyścigu odbyły się na trzech bydgoskich stadionach. Po czterech najlepszych zawodników w każdym roczniku, z każdego stadionu,  awansowało do Wielkiego Finału. 27 maja, dziewięciu najlepszych kolarzy z naszej szkoły rywalizowało w eliminacjach odbywających się na stadionie  bydgoskiej „Gwiazdy”. Aż siedmioro z nich awansowało do Wielkiego Finału. Pierwsze miejsca podczas eliminacji zajęli: Filip Weisnerowski, Bartek Glaziński oraz Julia Wesołowska. Na drugiej pozycji uplasował się Czarek Gondek. Najniższe miejsce podium przypadło Pawłowi Trykowskiemu oraz Filipowi Wesołowskiemu. Awans do finału, zajmując czwarte miejsce uzyskał Marcel Stypułkowski.

Drugiego czerwca, na stadionie przy ul. Sielskiej odbył się Wielki Finał „Czaru2kółek”. Szóstka naszych najdzielniejszych cyklistów stanęła do rywalizacji z najlepszymi kolarzami z Bydgoszczy. Najlepiej zaprezentował się Filip Weisnerowski, który przegrał podium o błysk szprychy, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Stopień niżej uplasował a się Julka Wesołowska. Szósta lokata przypadła Bartkowi Glazińskiemu. Gratulujemy naszym dzielnym kolarzom. Obiecujemy walkę  o podium w następnych edycjach tej imprezy.