Dzień Patrona Szkoły

17 lutego 2020 r. nie zapomnieliśmy o 110. rocznicy urodzin Patronki Szkoły - Ireny Sendlerowej.

W ramach Dnia Patrona nauczyciele języka polskiego przeprowadzili zajęcia na temat wartości i postaw Ireny Sendlerowej: „Człowiek tyle jest wart, ile może dać dać drugiemu człowiekowi” oraz " Trzeba walczyć o dobro, dobro musi zwyciężyć...".

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też akcja „Sendlerki z wartością”. Każda klasa przygotowała do sprzedaży 10 pysznych babeczek. Cel był naprawdę szczytny! Dochód bowiem przeznaczyliśmy na upominki dla najmłodszych dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Bydgoszczy.

Tego dnia odbyła się szkolna debata na temat Jak dziś naśladować naszą Patronkę? Jak dziś służyć drugiemu człowiekowi? Przedstawiciele klas IV-VIII zaprezentowali własne pomysły na ten temat. Cieszy nas fakt, że uczniowie mówili o tym, jak tu i teraz, w najbliższym otoczeniu, w szkole i na podwórku można pomagać innym.

Uczniowie klas starszych wspólnie przygotowali prace plastyczne pt. „Drzewo wartości” oraz gazetki klasowe na temat naszej Patronki.

W ramach obchodów Dnia Patrona odbył się międzyklasowy quiz na temat życia i działalności Ireny Sendlerowej. Zwyciężyli reprezentanci klasy 7a, II miejsce zajęła klasa 8a, zaś III miejsce przypadło uczniom klasy 6b i 8b

Naszym akcjom przyświecały słowa Naszej Patronki „Szerzcie dobro. Bądźcie wrażliwi na los słabszych od was”, które wciąż są aktualne. Jesteśmy przekonani, że ten dzień i zorganizowane przedsięwzięcia podobałby się Pani Irenie! Najważniejsze jednak jest to, że chcemy i umiemy bezinteresownie pomagać innym! Bądźmy jak Irena Sendlerowa!