Dzień Wody

Podczas Dnia Wody w naszej szkole odbyły się aktywności promujące świadomość na temat znaczenia wody dla życia na Ziemi. Jednym z głównych wydarzeń było wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) poprzez organizację kiermaszu słodkości. Uczniowie przygotowali różnorodne pyszne przysmaki, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać znaczną kwotę pieniędzy, która zostanie przekazana na cele związane z zapewnieniem wszystkim ludziom na świecie dostępu do pitnej wody. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko zebrało środki na potrzebujących, ale również pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć problem braku dostępu do wody pitnej w wielu częściach świata.

W ramach Dnia Wody przeprowadzono także zajęcia edukacyjne na temat znaczenia wody, konieczności jej oszczędnego zużycia oraz problemów związanych z brakiem dostępu do czystej wody na świecie. Zaznajomiliśmy się również z pojęciem ślad wody oraz wirtualna woda. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat globalnych wyzwań związanych z wodą oraz sposobów, w jakie mogą przyczynić się do poprawy sytuacji.