Festiwal Kultur "Wczoraj i Dziś"

27 maja uczniowie klas 5c i 7a reprezentowali naszą szkołę na Festiwalu Kultur. Była to piąta edycja flagowej imprezy plenerowej projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna, obywająca się w tym roku pod tytułem "Wczoraj i dziś". Bydgoska Wyspa Młyńska była w tym dniu pełna kolorów, smaków i muzyki, pochodzących z różnych miejsc świata. Uczniowie z bydgoskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych prezentowali historię i kulturę m.in  Polski, Francji, Włoch, Japonii, Hiszpanii, a nawet dalekich Hawajów. Reprezentanci naszej placówki przenieśli się do dawnej Francji. Napoleon Bonaparte, Ludwik XIV, Maria Antonina oraz Asterix i Obelix opowiadali o historii państwa nad Sekwaną oraz częstowali gości francuskimi bagietkami. To był bardzo ciekawy i radosny dzień. Już czekamy na przyszłoroczną edycję Festiwalu Kultur!