Grudzień w zerówce

"Zapomnijcie o troskach i zmartwieniach słuchając historii Jezusa narodzenia..."

Tymi słowami dzieci z Zerówki rozpoczęły swoje przedstawienie jasełkowe, wieńczące cykl spotkań przedświątecznych w naszej szkole. Za sprawą małych aktorów wszyscy goście przenieśli się do Betlejem, by dzielić radość z przyjścia na świat Bożego Syna.

Gdy przebrzmiały gromkie owacje, przyszła pora na przygotowany przez rodziców poczęstunek. Było nam niezwykle miło spędzić wspólnie ten przedświąteczny wieczór.

20 grudnia w naszej klasie odbyła się wigilia klasowa. Najpierw dzieci przypomniały sobie tradycje polskie, później poznały zwyczaje pochodzące z innych państw. Dzięki zaangażowaniu rodziców na stole wigilijnym pojawił się opłatek, sianko oraz pyszne ciasta i owoce. Po wspólnym posiłku udaliśmy się na salę gimnastyczną, aby obejrzeć i wysłuchać jasełek w wykonaniu naszych starszych kolegów i koleżanek z klasy 2b.