Kim będę w przyszłości? Policjantem?

We wtorek 10 października uczniowie klas 6a i 6b spotkali się ze starszym aspirantem Panem Leszkiem Guzą. Podczas spotkania funkcjonariusz wyjaśnił uczniom, na czym polega specyfika służby w Policji. Opowiedział o swoich codziennych obowiązkach i doświadczeniach zawodowych, dzięki czemu młodzież mogła poznać zawód policjanta. Mundurowy podkreślił, że podstawowym zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo każdego obywatela w naszym kraju, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje również mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Przedstawił także, jakie wymogi formalne musi spełniać kandydat do służby. Przede wszystkim należy być zdrowym, wysportowanym i otwartym na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie zadali gościowi wiele pytań, na które uzyskali odpowiedzi i jednocześnie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta.