Konkurs "Cztery pory roku w poezji"

9 listopada w Szkole Podstawowej nr 58 im. Ireny Sendlerowej w Bydgoszczy rozbrzmiewały najpiękniejsze wersety polskiej poezji… Tego dnia odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VIII pod nazwą "Cztery pory roku w poezji".

Uczniowie zaprezentowali wiersze polskich twórców dotyczące wybranej pory roku. Celem tego przedsięwzięcia były:  propagowanie piękna poezji, kształtowanie kultury "żywego słowa", doskonalenie umiejętności czytelniczych/recytatorskich, rozwijanie uzdolnień, upowszechnianie kultury języka, aktywizowanie miłośników poezji.

Uczestnicy nie tylko wykazali się pięknym wygłoszeniem wybranych wierszy, ale także przygotowali rekwizyty, stroje i podkłady muzyczne.

Wyniki w kategorii klas IV-VI:

I miejsce Kacper Bartoszyński (5b),

II miejsce Kira Bąkowska (5a),

III miejsce Judyta Guza (5a).

W kategorii klas VII-VIII:

I miejsce Maja Deranek (7b),

II miejsce Paulina Matuszewska (7b),

III miejsce ex aequo Wiktor Skórczewski (7a) oraz Vanessa Rojek-Promińska (8b).

Wyróżnienie trafiło do rąk Oliwii Konery z klasy 8c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie recytacji!