Krzysztof Kolumb - najsłynniejszy żeglarz świata

W ramach Festiwalu Nauki w naszej szkole w dniu 25 kwietnia, dzieci wzięły udział w zajęciach świetlicowych poświęconych wielkiemu odkrywcy- Krzysztofowi Kolumbowi. Wychowawczynie świetlicy przedstawiły sylwetkę żeglarza, opowiedziały jego historię. Zaprezentowały mapę świata pokazując najważniejsze miejsca związane z wielkimi odkryciami geograficznymi. Następnie dzieci wskazywały na mapie port w Hiszpanii z którego wypłynął Kolumb na swoją pierwszą wyprawę oraz wyspy Karaibskie do których początkowo dopłynął. Potem na globusach odszukiwały trasę, którą płynął żeglarz odkrywając Amerykę. W dalszej części spotkania dzieci obejrzały krótki film edukacyjny na temat wielkich odkryć geograficznych. W ramach utrwalenia wiadomości kolorowały obrazki przedstawiające Krzysztofa Kolumba oraz jego żaglowce. Natomiast na tablicy informacyjnej umieściliśmy ciekawostki związane z podróżami i odkryciami tego wielkiego żeglarza.