Łącko - szkoła przetrwania

27 września uczniowie klasy 6b i 6c wyjechali do Łącka, by wziąć udział w niezapomnianej przygodzie. Na początku wszyscy uczestnicy „szkoły przetrwania” otrzymali maskujące kombinezony wojskowe i ekwipunek. Potem na uczniów czekała solidna musztra wojskowa. Niektórzy nawet dostali zadyszki! Następnie „dowództwo” wysłało „małych żołnierzy” na ekspedycję, w której trzeba było się wykazać wieloma umiejętnościami. Uczniowie musieli przejść szlak wiodący przez tereny nieprzyjaciela i zdobyć cel. Pomocna w tym była mapa, która wskazywała kolejne etapy pokonywania przeszkód, wykrywacze metali i kompasy. Podczas przeprawy dzieci natknęły się na skażony teren i pole minowe. Bez masek przeciwgazowych się nie obyło! Wielu emocji dostarczyły też: bieg przez „ogoniasty slalom”, przeprawa przez most klockowy, narty wieloosobowe czy czołganie. Trzeba się było także wykazać celnością podczas polowania oraz rzutu granatem do celu. Dzieci poznały też elementy alpinistyki. Świetną zabawę zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek.