Listopad w zerówce

8 listopada  w naszej klasie odbył się Światowy Dzień Zdrowego Śniadania - „Śniadanie daje moc”. W tym dniu razem z naszą panią zrobiliśmy sok z owoców.

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Zerówkowicze w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy multimedialną prezentację o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta w szkolnej bibliotece, gdzie pani z biblioteki opowiedziała nam o misiach i przygotowała zagadki.

25 listopada  udaliśmy się do Wyższej Szkoły Gospodarki na uroczystą galę podsumowującą akcję „Bydgoszcz czyta małemu misiowi”. W czasie tej uroczystości odśpiewaliśmy piosenki, które towarzyszyły nam podczas wędrówki misiów z różnych przedszkoli. Pięcioro dzieci naszej klasy otrzymało nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym pt: „Misiowa wizytówka Bydgoszczy”. Następnie zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek i zabawy przy muzyce.

27 listopada  udaliśmy się do Zakładu Produkcyjnego Sopel w Bydgoszczy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania fabryki bombek. Mieliśmy okazję zobaczyć jak powstają bombki, jak się je farbuje i jaki jest proces zdobienia. Dzieci dowiedziały się także, że wszystkie bombki produkowane są ręcznie przez specjalistów począwszy od wyrobienia kształtu, po malowanie i zdobienie. Dużą atrakcją  było także zwiedzenie mini muzeum z bombkami o różnych kształtach, które były zbierane przez wszystkie lata produkcji. Przy tej okazji poznały i zobaczyły kolejne etapy wykonywania bombek i innych szklanych ozdób. Ponadto każde dziecko otrzymało gotowe bombki, które mogły ozdobić.

29 listopada dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci poznały  swoją przyszłość – tą bliską i daleką… – kim będą w przyszłości. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, dniem radości oraz integracji grupy.