Luty w zerówce

14 lutego 2020 r.

Dzisiaj mamy walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

Walentynki były dla dzieci z przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się serduszkami. Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę: lizaka w kształcie serduszka od pani.

To był naprawdę „dzień zakochanych” a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

17 lutego 2020 r.

Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole 110 rocznicę śmierci patronki naszej szkoły – Ireny Sendlerowej. Obejrzeliśmy film o Irenie Sendlerowej, wykonaliśmy gazetkę w naszej klasie o twórczości naszej patronki. Każda klasa przygotowała do sprzedaży 10 pysznych babeczek. Cel był naprawdę szczytny! Dochód bowiem przeznaczyliśmy na upominki dla najmłodszych dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Bydgoszczy.

20 lutego 2020 r.

Czym jest kosmos? Jak wygląda? Gdzie on jest? Na te i inne pytania nasze przedszkolaki znają już odpowiedź ;) a wszystko to za sprawą obchodzonego w naszej klasie  Dnia Kosmosu. Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych m.in. chodziły po nieznanej planecie pokrytej kraterami. Przedszkolaki oglądały fotografie w encyklopediach i poszukiwały informacji o pojazdach kosmicznych. Pojawiły się również nowe prace plastyczne przedszkolaków, związane z tematyką kosmosu, czyli kolorowe planety i rakiety, ufoludki i statki kosmiczne. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane tematem kosmosu i wszechświata. Nauka przez zabawę - to najlepsza nauka na świecie :)

26 lutego 2020 r.

Tego dnia odwiedziły nas dwie grupy przedszkolne. Wraz z naszą panią i panią Dorotką, naszą logopedą, bawiliśmy się głoską „A”. Z drugą grupą z przedszkola „Pod Tęczowym Parasolem” mieliśmy zabawy ruchowe, które poprowadziła mama naszego ucznia wraz z paniami ze „Szlachetnej Paczki”.