Mam biało-czerwone serce… Pamiętamy o majowych świętach!

Maj to wyjątkowy miesiąc w historii Polski, gdyż wypełniony jest ważnymi dla nas, Polaków, świętami i rocznicami.

Pierwszy maja zapisał się w naszej tradycji jako Międzynarodowe Święto Pracy. Drugiego maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Kolejne majowe święto to 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Od 2004 roku celebrujemy również wejście Polski do Unii Europejskiej. Aby upamiętnić te wydarzenia, nasza społeczność szkolna 29 kwietnia wzięła udział w uroczystej akademii pt. „Majowe Święta”.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 8b – Paulina Matuszewska i Marcel Kaniewski. Klasa 6a w interesującym programie artystycznym przedstawiła twórców pierwszej w Europie ustawy zasadniczej, przypomniała jej najważniejsze treści i nowatorskie myśli, idee. Natomiast uczennice klasy 5b wykonały poruszający taniec z flagami. Uroczystość dopełniły wzruszające pieśni wykonane przez chór szkolny i solistów.

W ten uczniowie chcieli podkreślić doniosłość tych chwil w naszej historii oraz rolę w kształtowaniu naszej tożsamości i pielęgnowaniu wartości szczególnie ważnych dla narodu polskiego. Obchody majowych świąt są tradycją naszej placówki, a ich upamiętnianie jest nieodłącznym elementem kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich całej społeczności szkolnej.

Część zdjęć pochodzi zza kulis.