Moja Gościnna Bydgoszcz

Miło jest nam poinformować o sukcesie uczniów naszej szkoły, którzy w sobotę 27 kwietnia wzięli udział w IV edycji konkursu Moja Gościnna Bydgoszcz, skierowanego do zamieszkałych w Bydgoszczy dzieci cudzoziemców – uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbywał się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy. „Najcudowniejsze miasto to miasto, w którym człowiek czuje się szczęśliwy”.

Celem konkursu plastycznego było pokazanie Grodu nad Brdą oczami dzieci cudzoziemców i gościnności w kontekście naszego miasta. Jaka jest Twoja Bydgoszcz? Na czym polega Jej gościnność? Natomiast celem konkursu wokalnego było umożliwienie dzieciom cudzoziemców mieszkających w Bydgoszczy prezentacji umiejętności i uzdolnień wokalnych. Konkurs stwarzał okazję, aby jego uczestnicy pokochali piosenki związane z naszym miastem, nauczone tu w Bydgoszczy lub opowiadające o Bydgoszczy.

Wyróżnienia w konkursie wokalnym otrzymali: Oleksandra Horodnychenko z klasy 4a i Veronika Prokofieva z klasy 2c, III miejsce w konkursie wokalnym zajęła Uliana Semenyuk z klasy 5c, a II miejsce zajął Platon Antsipau z klasy 2a.

Uczennica z klasy czwartej Oleksandra Horodnychenko otrzymala również wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Moja gościnna Bydgoszcz”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, spełniania muzycznych i plastycznych marzeń!

Link do występu Platona KLIK