Monika Pyrek Camp

Opublikowano: 2019-05-23 20:19, Numer artykułu: 13455 , Autor: K.Rymarska

W środę 15 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach skoku o tyczce. Zajęcia odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Łuczniczka. Były one poprowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej oraz „Mistrzów Sportu”. Imprezę uroczyście otworzyła Wicemistrzyni Świata w skoku o tyczce Monika Pyrek. Spotkanie rozpoczęła od wspólnej rozgrzewki. Następnie uczniowie podzieleni na grupy brali udział w treningu pokonując kolejne stacje zadaniowe. W trakcie zajęć uczniowie ćwiczyli refleks, uwagę, koordynację, szybkość, celność i wiele innych technik. Dzieci oddały również swój pierwszy skok o tyczce. W trakcie treningu pani Monika Pyrek podchodziła do poszczególnych grup uczniów, ćwiczyła z nimi, rozmawiała. Dzieci prosiły o autograf, zdjęcia. W trakcie imprezy oraz po jej zakończeniu uczniowie otrzymali zdrowy posiłek. Na zakończenie imprezy Mistrzyni podsumowała cały trening. Powiedziała dzieciom, że były wspaniałe. Był też czas na zadawanie pytań pani Monice dotyczących jej kariery sportowej. To była wspaniała impreza. Trzy godziny intensywnego treningu przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Wszyscy bawili się doskonale.