Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto - święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Jej patriotyczny charakter podkreśliły dekoracje w biało-czerwonych barwach, obecność pocztu sztandarowego i wspólnie odśpiewany hymn. Uczniowie klas: 5a (Marta Pałys, Kira Bąkowska, Natan Zubrycki), 7b (Paulina Matuszewska) i 8d (Karol Bączkowski, Nadia Boral, Klaudia Konewka i Agata Mrozińska) w bardzo wymownym i symbolicznym montażu słowno-muzycznym wprowadzili nas w klimat i atmosferę wydarzeń z 1918 roku. Inscenizacja przybrała charakter wyjątkowej lekcji historii, która nie tylko wzbogaciła wiedzę uczniów o wydarzeniach sprzed lat, ale także wzbudziła refleksje na temat takich wartości, jak: wolność, odpowiedzialność czy demokracja. Podczas spektaklu nie mogło zabraknąć znanych pieśni polskich legionów. Do ich śpiewania włączyła się cała społeczność szkolna. Na zakończenie apelu uczniowie klasy 5a (Marta Pałys, Judyta Guza, Aleks Nowacki, Szymon Buzanowski, Vanessa Dylik, Oleksandra Tiulkina, Wiktoria Kokorzycka, Amelia Zając, Maria Gumińska i Alicja Fabiszewska) zareprezentowali zachwycający i poruszający nasze serca taniec z biało-czerwonymi wstęgami. Ten przepiękny występ został nagrodzony gromkimi brawami.