Nasza szkoła świętuje stulecie odzyskania przez Bydgoszcz niepodległości!

Właśnie mija 100 lat od niezwyle ważnego wydarzenia w dziejach Bydgoszczy. 20 stycznia 1920 r. nasze miasto, po długich latach zaborów, zostało przyłączone do Polski. Nasza szkoła nie zapomniała o tej pięknej rocznicy i wspólnie świętowała stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy.

Uczniowei klas 4-8 uczestniczyli w uroczystym apelu, podczas którego mieli okazję przenieść się w czasie i poczucć klimat tamtego okresu. Odbyli wirtualny spacer po starej Bydgoszczy, poznali historię miasta, wysłuchali gwary bydgoskiej i pięknych piosenek. Na korytarzach pojawiły się gazetki nawiązującce do wydarzeń i miejsc, o których, my bydgoszczanie, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

Nauczyciele języka polskiego i historii podczas zajęć zaprezentowali uczniom fragmenty filmów oraz przeprowadzili pogadanki, konkursy i zabawy pod wspólnym hasłem "Bydgoszcz jest nasza!".

Każda klasa włączyła się w akcję "Bydgoszcz widziana okiem uczniów" i wykonała rysunki charakterystycznych elementów naszego miasta - zabytków, pomników, instytucji, ulic i innych miejsc.

Poczet Sztandarowy wziął udział we mszy świętej w Katedrze Bydgoskiej, po czym udał się na Stary Rynek, gdzie z zachowaniem ceremoniału wojskowego oddał hołd bohaterom.

21 stycznia uczniowei klas 7 i 8 udali się do Pałacu Młodzieży, gdzie wysłuchali referatu pt. "Bydgoszcz w oczach poetów" oraz wystąpienia pt. "Bydgoszczy długa droga do wolności". Zaprezentowali je wykłądowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Nasze wspólne świętowanie stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski odrodzonej trwa!

"A teraz bądźmy jednym zwarci kołem,
Abyśmy duchem, czynem silni byli
I dla naszej Bydgoszczy pracowali społem,
Byśmy jej nigdy już nie utracili!"