Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Już od wielu lat przyłączamy się do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Jest to data urodzin Janiny Porazińskiej, polskiej pisarki dla dzieci, autorki Szewczyka Dratewki, Pamiętnika Czarnego Noska i wielu innych książek. Miło posłuchać czytanych na głos fragmentów literatury, ale najważniejsze są korzyści płynące z czytania, m.in. rozwój wyobraźni, słownictwa, wiedzy, wrażliwości … Dlatego w naszej szkole systematycznie organizujemy spotkania z czytaną na głos lekturą.
29 września czytaliśmy następujące książki lub ich fragmenty:
Nierozłączni przyjaciele, seria o Franklinie – to ulubione przez młodszych uczniów historie, które czytały dzieciom wychowawczynie świetlicy.
O smoku, który chciał zostać rycerzem, Pompon w rodzinie Fisiów, Mrówka Andy – te książki wybrali uczniowie klas 0-3 z „Biblioteki na kółkach”, a czytała je dzieciom pani bibliotekarka.
Balladyna; Hobbit, czyli tam i z powrotem; Latarnik; Mikołajek; Oskar i pani Róża; Tomek w krainie kangurów – fragmentów tych lektur wysłuchali starsi uczniowie, a poszczególnym klasom czytały nauczycielki języka polskiego, a także chętni uczniowie.